Pomoc v nouzi

23. října 2011 v 13:40 |  Příběhy
POMOC V NOUZI

"Blíži se večer a já jsem za celý den neměl pořádné jídlo.
Těch pár drobných, co mám v kapse, na večeři nestačí.
Raději bych je nechal na zítřejši snídani.Cožpak Bůh na mne dočista zapomněl?
Vždyť slíbil, že se postará o každého člověka! Zkusím poprosit v některém domě o jídlo,
snad Bůh obměkčí jejich srdce a nepošlou mě hladového pryč."Howard Kelly byl chudý chlapec, který si přivydělával na studia roznáškou zboží. Po celodenní práci měl večer už pořádný hlad. Rozhodl se proto, že si vyprosí něco k jídlu v nejbližším domě. Když mu však přišla otevřít hezká mladá žena,ztratil odvahu. Místo jídla požádal jen o pohár vody. Žena se podívala na chlapce a napadlo ji, že je vyhladovělý. Přinesla mu pohár mléka. Pil ho pomalu. Když jí vracel sklenici, zeptal se: "Co jsem dlužen?" "Vůbec nic", odpověděla. "Máma nás učila, že se za dobré skutky neplatí." Odpověděl: "Tak vám tedy z celého srdce děkuji!" Když Howard Kelly opouštěl tento dům, cítil se lépe nejen fyzicky, ale byl posilněn i ve víře.

O několik let později tato mladá žena onemocněla. Místní lékaři byli bezmocní a poslali ji do města na specializovanou kliniku. Zde se sešli specialisté, aby se zabývali její vzácnou nemocí. O radu i pomoc požádali také přednostu kliniky Dr. Howarda Kellyho. Když uslyšel název města, odkud pacienta přišla, měl v očích zvláštní světlo. Ihned se zvedl a šel do jejího pokoje, aby se na ni podíval. Okamžitě ji poznal. Vrátil se do konzultační místnosti. Byl rozhodnut udělat všechno, co bylo v jeho silách, aby ji zachránil. Od toho dne se jí osobně věnoval. Po dlouhém čase se podařilo nemoc zdolat.
Před propuštěním pacienty doktor Kelly požádal, aby mu přinesli ke schválení účet za léčbu. Na jeho okraj napsal poznámku a poslal ho do pokoje pacientky. Když žena uviděla obálku, bála se ji otevřít. Byla si jistá, že léčbu bude muset splácet do konce života. Nakonec ji přece jen otevřela. Její pozornost upoutala poznámka na okraji účtu: "Zaplaceno pohárem mléka." Podepsán Dr. Howard Kelly. Vytryskly jí slzy radosti a s vděčným srdcem se modlila: "Díky Ti, můj Bože, nechť se Tvá láska nadále šíří přes lidská srdce a ruce."
Jedno přísloví říká: "Chléb vhozený do vody se vám vrátí." Skutek lásky, který dnes děláte, může být k užitku vám nebo někomu jinému, koho máte rádi, právě ve chvíli, kdy se ani nenadějete. I kdyby se vám tento skutek lásky zatím nevrátil, přispějete k tomu, aby se na světě lépe žilo. Cožpak to není vůle Boží?
( Zdroj : Pomoc v nouzi, BTM )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama